KIDMORE END CC FIXTURES 2018 SEASON

All Saturday fixtures from 5th May to 1st September inclusive are Morrant Thames Valley League matches.

All 1st XI and 2nd XI fixtures League matches are played as either traditional or win/lose format.

All 3rd XI home matches are played as a 40/40 over format. 

Date Team Opposition Venue Start Time
14 April 1st XI Bagshot Gallowstree 13:30
15 April 1st XI Cookham Dean Gallowstree 13:30
21 April 1st XI Eversley Gallowstree 13:30
  2nd XI Eversley II Eversley 13:30
22 April 1st XI   Gallowstree 13:30
28th April 1st XI Fleet Fleet 13:30
  2nd XI Holyport Gallowstree 13:30
29th April 1st XI Horspath Horspath 13:30
5th May 1st XI Marlow (50/50) Gallowstree 13:00
  2nd XI Yateley II (45/45) Yateley 13:00
  3rd XI Wokingham V Woodcote 13:00
6th May 1st XI Aston Rowant Aston Rowant 14:00
9th May 20/20 Woodcote Woodcote 18:00
12th May 1st XI OMT (50/50) Merchant Taylors School 13:30
  2nd XI Sulhamstead & Ufton II (45/45) Gallowstree 13:30
  3rd XI Reading IV Reading 13:30
13th May 1st XI   Gallowstree 14:00
17th May 20/20 PBA Gallowstree 18:00
19th May 1st XI Chesham II (50/50) Gallowstree 13:00
  2nd XI Wokingham IV (45/45) Wokingham 13:00
  3rd XI Finchampstead V Finchampstead 13:00
20th May 1st XI Woodcote Gallowstree 14:00
24th May   PBA Hire Gallowstree 18:00
26th May 1st XI Maidenhead & Bray (50/50) Bray 13:00
  2nd XI Fleet II  (45/45) Gallowstree 13:00
  3rd XI Windsor III Windsor 13:00
27th May AROUND THE BOUNDARY COMMUNITY FUNDRAISING EVENT
2nd June 1st XI Eversley (50/50) Gallowstree 13:00
  2nd XI Royal Ascot III (45/45) Ascot 13:00
  3rd XI Eversley IV Eversley 13:00
3rd June 1st XI RUASCC Gallowstree 14:00
7th June   PBA Hire Gallowstree 18:00
9th June 1st XI Kew Gallowstree 13:00
  2nd XI Eversley III Eversley 13:00
  3rd XI Newbury III Woodcote 13:00
10th June 1st XI Boyne Hill Gallowstree 14:00
16th June 1st XI Hayes Hayes 13:00
  2nd XI Newbury II Gallowstree 13:00
  3rd XI Maidenhead & Bray IV Bray 13:00

 

17th June 1st XI Theale & Tilehurst Gallowstree 14:00
21st June   PBA Hire Gallowstree 18:00
23rd June 1st XI Amersham II Gallowstree 13:00
  2nd XI Theale & Tilehurst III Douai 13:00
  3rd XI Thatcham Town IV Woodcote 13:00
24th June 1st XI Fiddlers Gallowstree 14:00
28th June   PBA Hire Gallowstree 18:00
30th June 1st XI Windsor Windsor 13:00
  2nd XI White Waltham II Gallowstree 13:00
  3rd XI Yateley III Yateley 13:00
1st July 1st XI   Gallowstree 13:00
5th July   PBA Hire Gallowstree 18:00
7th July 1st XI Marlow Marlow 13:00
  2nd XI Yateley II Gallowstree 13:00
  3rd XI Wokingham V Redam House 13:00
8th July 1st XI   Gallowstree 13:00
14th July 1st XI OMT Gallowstree 13:00
  2nd XI Sulhamstead & Ufton II Sulhamstead 13:00
  3rd XI Reading IV Woodcote 13:00
15th July 1st XI Bledlow Gallowstree 14:00
21st July 1st XI Chesham II Chesham 13:00
  2nd XI Wokingham IV Gallowstree 13:00
  3rd XI Finchampstead V Woodcote 13:00
22nd July Tour Red Marley Red Marley 14:30
23rd July Tour Down Hatherley Down Hatherley 14:30
24th July Tour Corse & Staunton Corse 14:30
26th July   PBA Hire Gallowstree 18:00
28th July 1st XI Maidenhead & Bray Gallowstree 13:00
  2nd XI Fleet II Fleet 13:00
  3rd XI Windsor III Windsor 13:00
29th July 1st XI Tiddington Gallowstree 14:00
4th August 1st XI Eversley Eversley 13:00
  2nd XI Royal Ascot III Gallowstree 13:00
  3rd XI Eversley IV Woodcote 13:00
5th August 1st XI Sonning Common Village Gallowstree 14:00
9th August   PBA Hire Gallowstree 18:00
11th August 1st XI Kew (50/50) Kew 12:30
  2nd XI Eversley III (45/45) Gallowstree 12:30
  3rd XI Newbury III Newbury 12:30
12th August 1st XI   Gallowstree 14:00

 

16th August 20/20 PBA Gallowstree 18:00
18th August 1st XI Hayes (50/50) Gallowstree 12:30
  2nd XI Newbury II (45/45) Newbury 12:30
  3rd XI Maidenhead & Bray IV Woodcote 12:30
19th August 1st XI     14:00
25th August 1st XI Amersham II (50/50) Amersham 12:30
  2nd XI Theale & Tilehurst III (45/45) Gallowstree 12:30
  3rd XI Thatcham Town IV Thatcham 12:30
26th August The President’s XI versus The Chairman’s XI 12:30
1st September 1st XI Windsor (50/50) Gallowstree 12:30
  2nd XI White Waltham (45/45) White Waltham 12:30
  3rd XI Yateley III Woodcote 12:30